Blog’as / Dienoraštis

Paskelbta: 2017.01.02

Mes už pabėgėlių integraciją Lietuvoje

Didžiuojamės ir džiaugiamės prisidėję prie projekto „Jie pasirinko Lietuvą“ iniciatyvos – Ruklos pabėgėlių ekskursijos į Vilnių. Savanoriai žmones pasitiko su šypsena, supažindino su miestu, o mes juos pasitikom su šiluma ir savo JD picomis.

Mūsų gretose irgi dirba pabėgėlių, šie žmonės yra itin darbštūs, mandagūs ir išsilavinę. Mes esame ne tik dėkingi už šių žmonių triūsą, bet ir džiaugiamės galėdami padėti jiems ir jų šeimoms.

Ištrauka iš spaudos pranešimo apie šią iniciatyvą:

“Gruodžio 30 d., penktadienį, Vilniuje vyko iki šiol Lietuvoje analogų neturintis įvykis. Penktadienio rytą pilnas autobusas žmonių iš Ruklos pabėgėlių centro pajudėjo link sostinės. Autobuse ekskursijos po Vilnių nekantriai laukė šeimos iš karo draskomų Artimųjų Rytų, į Lietuvą atvykusios ieškodamos saugumo, ramybės ir oraus gyvenimo.

Visa ši kelionė į Vilnių vyko socialinės iniciatyvos „Jie pasirinko Lietuvą“ ir prie jos prisijungusių eilinių žmonių dėka. Vilniečių šeimos, padėjusios surinkti pinigus autobuso nuomai, gruodžio 30-ąją padovanojo dar ir vieną dieną savo asmeninio laiko ir tapo Vilniaus gidais į miestą atvykusiems svečiams.

Ekskursijos tikslas buvo parodyti pabėgėliams kitokią Lietuvą, nei jie mato pro Ruklos pabėgėlių centro langus, suteikti galimybę iš arčiau pažinti Lietuvos istoriją ir kultūrą, pasivaikščioti senamiesčio gatvelėmis, paragauti tradicinio maisto, pažinti miesto žmones. Kelios dešimtys pabėgėlių ir tiek pat lietuvių pasklido po Vilniaus senamiestyje mažomis grupelėmis, aplankydami senąjį Vilniaus universitetą, žaislų ir technikos muziejus, įvairias galerijas, Kalėdų eglę, Trijų kryžių kalną, Valdovų rūmus ir daug kitų sostinės senamiesčio kampelių.

Iniciatyvą remiamtys ir jau ne vieną pabėgėlį įdarbinę restoranų „Jurgis ir drakonas“ savininkai, visus ekskursijos dalyvius pakvietė pietauti drauge ir pasirūpino picomis bei užkandžiais, o netrukus sulaukė ir darbu restorane suinteresuotų pabėgėlių susidomėjimo.”

Skaitykite daugiau: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/ruklos-pabegeliams-netiketa-vilnieciu-seimu-dovana-20161231142358.htm?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy

img_7036_web img_7039_web img_7042_web img_7044_web img_7050_web img_7069_web img_7074_web img_7082_web img_7103_web img_7108_web img_7116_web img_7119_web img_7130_web