Blog’as / Dienoraštis

Posted: 2018.12.17

AR ŽINOJOTE, KAD JD KROSNYS TURI SAVO VARDUS?

JD širdis yra žmonės ir tai jokia paslaptis. O mūsų darbuotojų ir svečių širdis visada šildo penki drakonai, kuriais ypatingai didžiuojamės. Penki Drakonai – tai penkios tradicinės itališkos krosnys, kuriose temperatūra pasiekia net 430 °C, o pica nuo karščiausio krosnies dugno, karšto oro ir liepsnų iškepa per 60-90 sekundžių! Kaip ir žmonės mūsų penki drakonai yra skirtingi ir picos jose iškepa skirtingai.
* Pirmasis iš Italijos atvykęs drakonas yra vardu Jonas – vardas kilo nuo šalia esančios Jono Basanavičiaus gatvės – ir yra įskūręs JD Pylimo. Šį drakoną teko sumontuoti restorano viduje, nes kitaip paprasčiausiai nebūtų tilpęs pro duris. Vienu metu čia galima kepti iki 4 picų. Drakonas Jonas sveria apie 1200 kg.
* Antrasis JD drakonų šeimos narys yra Antanas – pavadintas mūsų vadovės Odetos sūnaus Antano garbei – ir yra įsikūręs didžiausiame JD Ogmios restorane. Krosnies dugnas korėtas, kad kepamos picos galėtų kvėpuoti. Kuomet krosnis kūrenasi, jos dugnas sukasi ir vienu metu galima kepti iki 8 picų. Drakonas Antanas sveria apie 2250 kg.
* Trečiasis drakonas yra įsikūręs JD Akropolio restorane ir jį pavadinom Kazimieru, nes mūsų didysis debiutas įvyko ne kur kitur, o būtent 2014 m. pavasarį Kaziuko mugėje. Krosnies dugnas yra sulipdytas iš 4 lavos blokų, o pati krosnis sveria net 2800 kg. Nors krosnis sunkiausia, dėl itin didelės kaitros picos čia iškepa greičiausiai. Vienu metu galima kepti iki 5 picų.
* Kaune „žaliuoja“ mūsų ketvirtasis drakonas, kurį pavadinom Eglės vardu, nes JD Kauno restoraną atidarėm prieš pačias Šv. Kalėdas (beje, JD Kaunas švenčia 2 metų gimtadienį!!!) ir sutapimas ar atsitiktinumas, bet ši krosnis yra sodrios žalios spalvos kaip tikra eglė.
* Ir jauniausias mūsų šeimos narys yra krosnis vardu Mėta, kuri šildo mus jaukiame Pilies JD restorane. Mėta yra švelnios ir gaivios žalios spalvos ir sveria tiek pat kaip Eglė – 2800 kg. Čia vienu metu galime kepti iki 5 picų.
Kviečiame visus užsukti į JD restoranus ir pasisveikinti su mūsų 5 drakonais, pamatyti juos iš arčiau, kadangi visos mūsų restoranų picų zonos yra atviros!